دلایل پنالتی شدن سایت در گوگل

پنالتی شدن سایت در گوگل میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این مقاله ابتدا معنای پنالتی گوگل را با هم بررسی خواهیم کرد و سپس دلایل پنالتی شدن سایت در گوگل را با هم خواهیم شناخت. به صورت خلاصه میتوان موارد زیر را…

این مطلب توسط محمد امین فاطمی مهر در تاریخ ۰۴ ام بهمن ۱۳۹۳ارسال شده است.

جهت مطالعه دلایل پنالتی شدن سایت در گوگل به سمت پایین اسکرول کنید.

دلایل پنالتی شدن سایت در گوگل

پنالتی شدن سایت در گوگل میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این مقاله ابتدا معنای پنالتی گوگل را با هم بررسی خواهیم کرد و سپس دلایل پنالتی شدن سایت در گوگل را با هم خواهیم شناخت. به صورت خلاصه میتوان موارد زیر را به عنوان نشانه های پنالتی سایت در گوگل داتست :
1- وقتی عبارت site : sitename.com را در گوگل می زنید هیچ نتیجه ای مشاهده نمی کنید.
2- صفحه ای مهم از سایتتان که نتایج در صفحات اول وجود داشت ناگهان ناپدید میشود.
3- آمار ورود کاربران به سایت شما از طریق گوگل کاهش می یابد.
4- آمار بازدیدکنندگان سایتتون یکباره کم میشه و بخش عمده ای از آنها از بین میرن!

پنالتی شدن سایت در گوگل به چه معناست؟!

شاید اگر بدون هیچ پیش زمینه ای با کلمه پنالتی شدن سایت در گوگل برخورد کنید به یاد پنالتی در فوتبال بیفتید که به برنده شدن یک تیم کمک می کند! اما حقیقت در مورد پنالتی شدن سایت در گوگل متفاوت است! در پنالتی سایت توسط گوگل برنده ای وجود ندارد بلکه شما به عنوان خطاکار توسط گوگل جریمه ای فوق العاده سنگین میشوید که همان پنالتی شدن است!

دلایل پنالتی شدن سایت در گوگل

در مورد اینکه سایت ها چطور پنالتی میشود بحث های زیادی وجود دارد اما در ادامه سعی خواهیم کرد تا به 14 عامل اصلی این اتفاق ناگوار برای یک سایت بپردازیم:

1- خرید لینک بی کیفیت :

خیلی از سئوکارها ادعا میکنند که صرف داشتن بک لینک برای یک وبسایت کافی است و دیگر اهمیتی ندارد که این لینکها از سایت هایی با چه سطح کیفی هستند! و باز همین موضوع کیفیت خیلی اوقات سبب کلاه برداری میشود برای مثلا بعضی سایت ها با ست کردن رنکینگ گوگل سایت خود روی رنک سایتی دیگر اطلاعات رنکینگی از گوگل را به شما نشان میدهند که برای خودشان نیست! پس حتی اگر جایی لینک با رنک بالای گوگل دیدید(پیج رنک) فورا اقدام به خرید لینک نکنید!

2- تبادل لینک بیش از اندازه :

یکی از نشانه های آلارام دهنده به گوگل در مورد اینکه سایت شما سایتی صادق نیست و سعی در دور زدن گوگل دارد این است که سایت شما تبادل بک لینک بیش از حد مجاز انجام دهد.

3- محتوای کپی شده(دوقلو) یا duplicate content :

یکی دیگر از مسائلی که چراغ هشدار را برای گوگل روشن میکند که این سایت میتواند سایتی اسپم باشد وجود مطالب کپی در یک سایت است. خیلی ها میگوید اگر من مطلبی را از جای دیگر کپی کنم و چند پاراگراف یا چند جمله از آن را جابجا کرده و نشر دهم گوگل بویی نخواهد برد اما این افراد سخت در اشتباهند چرا که الگوریتم های گوگل به حدی زیرکانه سایت شما را واکاوی میکنند که فرق مطلب کپی و تولیدی را حتی در محتوای فارسی درک میکنند! پس کپی ممنوع! خودتان تولید کنید تا اسپم نشوید!

4- استفاده بیش از حد و افراطی از تگ h1 :

یکی دیگر از موارد شناسایی سایت به عنوان سایت اسپم وجود تعداد غیرمجاز از تگ h1 (تگ عنوان اصلی) در یک صفحه می باشد. پس در استفاده از این تگ اعتدال را رعایت کنید.(حد مجاز برای تگ h1 : یک الی دو عدد در هر صفحه می باشد!)

5- وجود صفحات 404 در سایت :

شاید خیلی ها تصور کنند که صفحات 404 اگر ریدایرکت شوند یا به جایی پاس داده شوند یا محتوای جایگزین داشته باشند از دید گوگل پنهان می مانند اما مثل همیشه گوگل به قدری هوشیارانه عمل میکند که حتی کوچکترین کارهای شما در سایت متوجه میشود و وجود صفحات 404 از این قاعده مستثنا نیست! (صفحات 404 همان صفحاتی هستند که اصطلاحا محتوا ندارند یا محتوای آنها از بین رفته است )

6- لینک از سایت هایی با زبان های دیگر :

گرفتن بک لینک همیشه باید با هوشیاری صورت پذیرد و طبق قاعده ای که تا به حال جند بار به آن اشاره کردم ( هوشمند بودن گوگل ) گرفتن بک لینک از یک سایت با زبانی متفاوت از زبان سایت و مطالب شما یکی از علائم سایت اسپم برای گوگل خواهد بود.

7- لینک های میرا (لینک های با عمر کم) :

لینک های میرا ( لینک ها میرنده یا لینک هایی که زود از بین میروند و عمر کمی دارند ) سبب میشود تا گوگل برای سایت شما امتیازی منفی ثبت کند. مثلا سایت A از سایت B که سایتی مناسب ( که شرایط گرفتن بک لینک مفید را دارد ) است برای مدت یک ماه لینک خریداری میکند. پس از آن دیگر خرید بک لینک از سایت B را ادامه نمی دهد و در نتیجه چراغ اسپم بودن خود را برای گوگل روشن میکند و به وضوح به گوگل می گوید : ” آهای گوگل من قصد فریبت را داشتم ! ”

8- نظرات با عنوان کلمه کلیدی :

نظر دادن در سایت های معتبر با کلمه کلیدی مرتبط با حوزه فعالیت سایت شما یکی از راه های دریافت بک لینک بوده اما گاهی اوقات این موضوع برای یک وبمستر به یک اعتیاد تبدیل می شود و در این کار زیاده روی میکند که همین موضوع امتیازی منفی را برایش در پی خواهد داشت.

9- کلوکینگ cloacking :

به طور خلاصه کلوکینگ به معنای آن است که محتوایی که کاربر سایت شما می بیند با محتوایی که کرولر موتور جستجو آنرا می بیند متفاوت است. برای مثال فرض کنید یک سایت با مطلبی پیرامون دانلود آنتی ویروس نود در گوگل ایندکس شده اما وقتی کاربر روی لینکی گوگل آنرا پیشنهاد داده کلیک می کند با بنرهای تبلیغاتی مواجه میشود!
http://blog.bitfa.net/wp-content/uploads/2015/01/cloacking.jpgاین روش از روش های سئوی سیاه می باشد و و گوگل پاندا شدیدا با این موضوع مقابله می کند. برای آشنایی کامل با cloacking به مقاله زیر مراجعه کنید :
کلوکینگ (cloacking) چیست؟

10- استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی :

اگر در تولید محتوای خود روی استفاده از یک کلمه کلیدی خاص اصرار بورزید و در واقع به طرز افراط گونه ای از یک کلمه کلیدی خاص استفاده کنید گوگل به شما مشکوک خواهد شد و احتمال اینکه سایت شما را اسپم کند بسیار بالا خواهد رفت. که در پی آن سایتتان پنالتی خواهد شد.

11- لینک های فوتر ( لینک های ثابت ) :

شاید عجیب باشه ولی یه حقیقته! اینکه شما یک لینک رو در مکانهای مختلف در زمنان طراحی سایت خودتون استفاده کنید باعث میشه که گوگل فکر کنه که شما قصد فریبش رو دارید و در نتیجه شما را اسپم کنه!

12- سایت مپ ( نقشه سایت ) اشتباه :

سایت مپ برای یک سایت حکم نقشه گنج برای گوگل در جزیره سایت شما را داره! در واقع اگر میخواین گنج های پنهان سایتتون (مطالب سایتتون 😉 ) به درستی توسط گوگل شناسایی بشه تا در اختیار خواهان این گنج (کارابران سایت ) قرار بده باید یک سایت مپ شسته و رفته داشته باشید.

13- 404 خارجی :

لینک دادن خارجی هم باید با اصول درستی توسط شما صورت بگیره در واقع اگر به سایت ها یا صفحاتی که دیگه وجود خارجی ندارن لینک بدید یه امتیاز منفی برای سایتتون در گوگل خریدید!

14- از دسترس خارج شدن سایت :

اگر سایتتون به مدت زیادی از دسترس خارج باشه اولا یعنی برای کابرانش ارزشی قائل نیست و ثانیا باعث میشه که گوگل اون را اسپم کنه و در پی اون سایت پنالتی بشه.

در این مقاله از سری مقالات سئو سعی کردیم مهمترین مواردی که سبب پنالتی شدن سایت میشه رو با هم بررسی کنیم. امیدوارم با رعایت اصولی که در بالا گفته شد هیچوقت با خبر ناگوار گوگل پنالتی در گوگل وبمسترتون نشید! موفق و پیروز باشید. یاعلی

ساير مطالبي که شايد از خواندن آنها لذت ببريد!

مطالبي که در ذيل مشاهده ميکنيد نزديک ترين مطالب از لحاظ محتوايي به مقاله اي است که آنرا مطالعه کرديد...

    شما هم نظر بدهید...

    معادله امنیتی(با عدد جای خالی را پر کنید نه با حروف!) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون...

تدریس کنکور

For the reason that the admin of this web page is working, no question very rapidly it will be famous, due to...

.

سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم...

تفریحی فان تو فان

در خبرنامه بیتفا عضو شوید!

با عضویت در بیتفا، آخرین نوشته‌های بیتفا، پیشنهادهای ویژه و برخی مطالب آموزشی را در ایمیل خود دریافت کنید.

پربازدید ها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

طراحی و کدنویسی این سایت تماما با تیم بیتفا بوده و هرگونه کپی برداری حرام بوده و مورد رضایت ما نمی باشد. جهت خرید قالب تماس بگیرید.

09370245225

b i t f a c o @ g m a i l . c o m

هورا ! اگه ایمیلهای خوشمزه آموزشی دوست داری ، همین الان تو خبرنامه عضو شو!

با عضویت در خبرنامه ما شما به راحتی در ایمیلتون میتونید آخرین مقالات بیتفا را مشاهده کنید علاوه بر این که به اعضای خبرنامه بعد از مدتی هدایای مبتنی بر وب ارزشمندی تعلق میگیره که قطعا شگفت زده خواهید شد!