آموزش تصویری نصب وردپرس در دایرکت ادمین

با سلام به همه علاقه‌مندان به وردپرس،

در این جلسه من همراه شما خواهم بود تا نصب وردپرس بر روی هاست‌هایی که از دایرکت ادمین استفاده می‌کنند را باهم فرابگیریم.

درجلسه قبل نصب وردپرس بر روی هاست‌های دارای سی‌پنل

این مطلب توسط محمد امین فاطمی مهر در تاریخ ۱۴ ام آبان ۱۳۹۳ارسال شده است.

جهت مطالعه آموزش تصویری نصب وردپرس در دایرکت ادمین به سمت پایین اسکرول کنید.

آموزش تصویری نصب وردپرس در دایرکت ادمین

با سلام به همه علاقه‌مندان به وردپرس،

در این جلسه من همراه شما خواهم بود تا نصب وردپرس بر روی هاست‌هایی که از دایرکت ادمین استفاده می‌کنند را باهم فرابگیریم.

درجلسه قبل نصب وردپرس بر روی هاست‌های دارای سی‌پنل بیان شده است حتما یک نگاهی بهش بندازید خیلی از قسمت‌ها مشترک هست ولی باز هم من سعی می‌کنم در قسمت‌های تکراری نکات جدیدی رو بیان کنم که باعث خستگی شما نشم جلسه سوم مدرسه ( نصب وردپرس بر روی DirectAdmin ) (البته اینم بگم که سی پنل چون عمومیت بیشتری داره لذا سعی کنید هاستی که تهیه میکنید سی پنل باشه تا در زمان انتقال سرور کار راحت تری داشته باشید.)
خوب حتما تا الان در مورد اینکه وردپرس چیه و چه جوری کار میکنه در جلسه قبل خووندین اگه هنوز نمی‌دونید وردپرس چیه یه نگاهی به مطالب جلسه اول و همچینین صفحه درباره وردپرس بندازید.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

ابتدا آخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید و در کامپیوترتون نگه دارین. بعد به پنل کاربری هاست برید و از لینکی که برای دسترسی به کنترل پنل دایرکت ادمین تعبیه شده وارد دارکت ادمین بشین معمولا این لینک عنوان کنترل پنل در سرویس دهنده‌های هاست داره. راه دیگر برای دسترسی به دایرکت ادمین اضافه کردن port ۲۲۲۲ در آخر آدرس سایته که تقریبا در همه هاست‌ها میشه از این پرت استفاده کرد مثلا اگر آدرس سایت شما yoursite.com باشد کافی است به آخر آن دو نقطه و ۲۲۲۲ اضافه کنید که به طور مثال میشود : http://yoursite.com:2222 بعد پنجره وارد کردن نام کاربری و رمز عبور برای شما باز می‌گردد که بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده وارد دایرکت ادمین می شوید.
خوب تا الان حتما وارد دایرکت ادمین شدید کلی تنظیمات و لینک به قسمت های مختلف در صفحه دایرکت ادمین می‌بینید از بین این‌ها گزینه file manager را انتخاب کنید تا در مرحله بعد وردپرس را آپلود کنیم.

http://blog.bitfa.net/wp-content/uploads/2014/11/directadmin.png

آپلود وردپرس

در این قسمت داخل فایل public_html یا www بشوید و از نوار پایین صفحه دکمهUpload files to current directory را کلیک کنید.

http://blog.bitfa.net/wp-content/uploads/2014/11/uploadFile.png

بعد از کلیک کردن بر روی این دکمه، صفحه‌ای باز می‌شود که از طریق آن می‌توانید چندین فایل را آپلود کنید. یکی از choose file ها را کلیک کنید و فایلی را که از سایت وردپرس دانلود کردید را انتخاب کنید و بعد دکمه Upload Files را کلیک کنید.

http://blog.bitfa.net/wp-content/uploads/2014/11/uploadFile2.jpg

در صورت موفقیت آمیز بودن آپلود با پیغام upload successful مواجه خواهید شد که پس از کلیک برروی لینک click here to go back به دایرکتوری که فایل را آپلود کردید خواهید رفت.

http://blog.bitfa.net/wp-content/uploads/2014/11/uploadFile3.jpeg

خوب، مرحله بعدی باید فایل فشرده وردپرس را extract کرده اینکار براحتی با کلیک بر روی extract که در جلوی فایل نوشته شده صورت می‌پذیرد که بعد از آن پنجره‌ای باز می شود که مسیر extract را دوباره سوال می کند که بازدن دکمه extract در همان مسیر که بودید فایل از حالت فشرده خارج می‌گردد.

http://blog.bitfa.net/wp-content/uploads/2014/11/extract.jpeg

الان پوشه wordpress در لیست فایل ها نمایان شده برای اینکه آدرس /wordpress به اخر آدرس سایت برای دسترسی به وردپرس اضافه نشود به داخل این پوشه رفته و از بالا سمت راست select را بزنید تا همه فایل ها انتخاب شود.

http://blog.bitfa.net/wp-content/uploads/2014/11/select.jpeg

و بعد از نوار ابزار پایین add to Cipboard را کلیک کنید و با بازگشت به پوشه public_html و بعد کلیک بر روی دکمه Move Clipboard files here کلیک کنید تا فایل‌های وردپرس را به پوشه اصلی سایت انتقال یابد.

http://blog.bitfa.net/wp-content/uploads/2014/11/addToClipboard.jpeg

خوب اکنون فایل های وردپرس در جای مناسب قرار گرفته و کافی است یک پایگاه داده ایجاد کنید و بعد می‌توانید مراحل نصب را آغاز کنید.

ساختن پایگاه داده

اگر در صفحه اول دایرکت ادمین نیستید با کلیک بر روی دکمه Home کلیک کنید تا این صفحه باز شود.
با کلیک بر روی MySQL Management وارد پنل مدیریت پایگاه داده شوید برای ایجاد یک پایگاه داده بر روی Create New Database کلیک کنید. صفحه‌ای باز می‌شود که در آن می‌توانید با وارد کردن نام پایگاه داده ، یک پایگاه داده جدید ایجاد کنید اما شما نیاز به مشخص کردن یک کاربر برای دسترسی به mysql دارید که با استفاده select existing user یک کاربری که قبلا ایجاد کرده اید را انتخاب کنید و اگر اولین بار است که پایگاهی را ایجاد می‌کنید با وارد کردن یک username و password یک کاربر جدید همراه با پایگاه داده ایجاد می‌شود

http://blog.bitfa.net/wp-content/uploads/2014/11/database.jpeg

بعد از زدن دکمه create ، صفحه ای باز می‌شود که در آن مشخصات پایگاه داده ایجاد شده نمایش داده می‌شود این اطلاعات را می‌توانید یادداشت کنید یا ذخیره کنید چرا که در مراحل نصب به آن نیاز خواهد داشت.

نصب وردپرس

با رفتن به آدرس سایتتان مراحل نصب آغاز می‌شود.
نکته : در خود مستندات سایت وردپرس گفته شده که فایل wp-config.php را قبل از شروع نصب ویرایش کنید و مشخصات پایگاه داده را اضافه کنید اما اگر اینکار را نکنید و سایتتان را نصب کنید، امکانی آماده شده که به کمک آن به راحتی می‌توانید این فایل را ایجاد کنید و نیازی به ویرایش فایل wp-config.php به صورت دستی نیست.
با باز کردن آدرس سایت، با پیغامی مواجه می‌شوید که پرونده‌ی wp-config موجود نیست ! اصلا نگران نباشید <<ساختن پرونده‌ی پیکربندی >> کلیک کنید تا براحتی ایجادش کنید

http://blog.bitfa.net/wp-content/uploads/2014/11/preInstall1.jpeg

خوب یک پیغام در این مرحله نشان داده می‌شود که اطلاعاتی که در مرحله بعد باید وارد کنید را به شما می‌گوید. این‌ها همان‌هایی است که در گزارشی که بعد از ایجاد پایگاه داده آمده بود.

http://blog.bitfa.net/wp-content/uploads/2014/11/preInstall2.jpeg

خوب، اطلاعات خواسته شده را با توجه مشخصات پایگاه‌داده که ایجاد کردید را در فرم پر کنید و بعد از کلیک بر روی <<بفرست>> مراحل اصلی نصب شروع می‌گردد.

http://blog.bitfa.net/wp-content/uploads/2014/11/preInstall3.jpeg

خب حالا به آدرس سایت خود بروید . جایی که وردپرس را قرار دادید مثلا www.example.com/mysite , پس از آن با پنجره زیر مواجه خواهید شد :

http://blog.bitfa.net/wp-content/uploads/2014/11/wp-install-16.png

خب این قسمت فارسی است نیاز به توضیح خاصی ندارد فقط برای امنیت بیشتر از کلمه admin برای نام کاربری استفاده ننماید ( یعنی اصلا استفاده نکنید )پس از تکمیل اطلاعات بر روی دکمه راه اندازی وردپرس کلیک نمایید تا به پنجره زیر منتقل شوید :

http://blog.bitfa.net/wp-content/uploads/2014/11/wp-install-17.png

خب همانطور که میبینید نوشته ” منتظر گامهای بیشتری بودید ؟ ببخشید که نا امید شدید ! : ) ” یعنی نصب وردپرس شما با موفقیت انجام شده و شما میتوانید با مراجعه با محلی که وردپرس خود را نصب کردید (مثلا www.example.com/mysite ) سایت خود را مشاهده کنید و با گذاشتن آدرس wp-admin بعد از آدرس محل نصب ( مثلا www.example.com/mysite/wp-admin ) میتوانید مدیریت خود را ببینید .

خب نصب وردپرس تمام شد بهتون تبریک میگم شما میتونید از الان عضوی از جامعه وردپرس باشید .

خب اگر وردپرس خود را نصب کردید و وارد مدیریت شدید منو ها سمت چپ افتاده بود از قسمت “پیشخوان / بروزرسانی ها ” وردپرس خود را مجددا بروزرسانی کنید تا مشکل حل شود .

ساير مطالبي که شايد از خواندن آنها لذت ببريد!

مطالبي که در ذيل مشاهده ميکنيد نزديک ترين مطالب از لحاظ محتوايي به مقاله اي است که آنرا مطالعه کرديد...

آخرین نظرات خوانندگان این مطلب

نظرات شما برای ما ارزشمند است.پس نظرات زیبای خود را با ما در میان بگذارید...

  1. محمد امین گفت:

    آموزش کاملی بود

    شما هم نظر بدهید...

    معادله امنیتی(با عدد جای خالی را پر کنید نه با حروف!) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون...

تدریس کنکور

For the reason that the admin of this web page is working, no question very rapidly it will be famous, due to...

.

سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم...

تفریحی فان تو فان

در خبرنامه بیتفا عضو شوید!

با عضویت در بیتفا، آخرین نوشته‌های بیتفا، پیشنهادهای ویژه و برخی مطالب آموزشی را در ایمیل خود دریافت کنید.

پربازدید ها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

طراحی و کدنویسی این سایت تماما با تیم بیتفا بوده و هرگونه کپی برداری حرام بوده و مورد رضایت ما نمی باشد. جهت خرید قالب تماس بگیرید.

09370245225

b i t f a c o @ g m a i l . c o m

هورا ! اگه ایمیلهای خوشمزه آموزشی دوست داری ، همین الان تو خبرنامه عضو شو!

با عضویت در خبرنامه ما شما به راحتی در ایمیلتون میتونید آخرین مقالات بیتفا را مشاهده کنید علاوه بر این که به اعضای خبرنامه بعد از مدتی هدایای مبتنی بر وب ارزشمندی تعلق میگیره که قطعا شگفت زده خواهید شد!